Potravinářský čistící program KOBRA

Potravinářský čistící program renomovaného rakouského výrobce KOTI Kobra GmbH nabízi komplexní řešení pro sanitaci v potravinářských, gastronomických, chemických, farmaceutický, ale i jiných provozech. Díky velmi široké nabídce různých provedení, tvrdostí, barevností apod., ale i vysoké mechanické, chemické i teplotní odolnosti, je použití pomůcek programu KOBRA předurčeno k sanitaci ve výrobních i nevýrobních částech provozů, a to i v místech s velkými nároky a zátěží.

Základní výhody a vlastnosti hygienického čistícího programu výrobce Kobra:

Výhodný poměr cena / užitná hodnota – s ohledem na velmi dlouhou životnost pomůcek (obvykle pomůcky KOBRA účinně slouží v provozech s velkou mechanickou i chemickou zátěží řadu let). Životnost pomůcek KOBRA je naprosto nesrovnatelná s běžně dostupnými pomůckami z domácích potřeb nebo drogerie. V zátěžových provozech s velkou spotřebou běžných pomůcek je zpravidla finanční návratnost velmi rychlá a tak i ekonomicky zajímavá. Ušetříte tak dvakrát, peníze i starosti

Velmi vysoká účinnost pomůcek která mnohdy překvapí a potěší především obsluhu a personál. Už žádná zbytečná námaha, ale smysluplná práce s pomůckami s výbornou účinností pro svělý výsledek, který je opravdu znát. Pokud ještě nemáte se zbožím vlastní zkušenost, budete určitě už po prvních použitích pomůcek KOBRA s výsledky sanitace mile překvapeni.

Kvalita provedení bez kompromisů a celková bytelnost zpracování

  • Těla pomůcek jsou vyrobena z netříštivých plastů

(nehrozí kontaminace plastovými střepy, jde o mechanicky odolné plasty vhodné pro nejnáročnější použití v potravinářských, gastronomických, farmaceutických i chemických provozech)

  • Unikátní a patentované spojení pomůcek s násadami

(konus s šestihranem + převlečená matice = extra pevné a hygienicky čisté spojení)

  • Násady, které opravdu hodně vydrží jsou v rámci programu přenosné a kompatibilní.

(Díky patentovanému spoji se násady nelámou v místě spojení, jako se často stává u zboží s vnitřním závitem). Plastové komponenty násad je navíc možné zakoupit jako náhradní díl za zlomek pořizovací ceny násady.

  • Jištěné a bezpečné uchycení svazků vláken pomocí nerezových smyček

(Tento způsob uchycení bezpečně zabraňuje uvolňování štětin a eliminuje tak případné kontaminace surovin) týká se vlákem ve všech jemnostech a barvách

  • Paměťový efekt u vláken smetáků a kartáčů extrémně prodlužuje životnost pomůcek

(Vlákna / štětiny se nekroutí , nelámou, nevypadávají a to ani vlivem vysokých teplot či použití silných sanitačních chemikálií)

  • Velmi vysoká teplotní i chemická odolnost použitých materiálů,

(Předurčuje jejich možné použití s běžnými chemikáliemi  používanými pro čistění v potravinářství (kyseliny, louhy apod.) , a to i ve vysokých koncentracích (Seznam chemikálií na které jsou materiály testovány je uvedený v katalogu). Polyesterová vlákna jsou tepelně odolná až do 134°C, Polypropylenová těla jsou teplelně odolná až do 100°C

  • Možnost opakovaného čištění použitých pomůcek

(Čištěním v horké vodě s chemickým roztokem, popř. je možné čištění i v autoklávech)

Velmi široká nabídka provedení pomůcek – tvarů, tvrdostí, barev apod. 

(Nabízí zpravidla možnost komplexního řešení sanitace v celém provozu a ve všech jeho částech)

Široká škála barevnosti

Pro potřeby začlenění do HACCP, IFS, BRC apod.. Převážná většina zboží je dostupná v 5-ti nebo více barevných variantách.

Základní barvy: -1 bílá, -2 modrá, -3 červená, -4 žlutá a -5 zelená (barvy skladové)

Doplňkové barvy: -6 černá, -7 oranžová, -8 fialová, -9 růžová, -11 šedá, -12 hnědá (barvy na objednávku)

Aktuální atesty, prohlášení a certifikáty

Pro vhodnost použití pomůcek do potravinářského průmyslu jsou u nás samozřejmostí. Program KOBRA splňuje nejpřísnější normy, prohlášení a směrnice požadované evropskou unií jako i legislativou České republiky.